Intel оголосила про випуск чіпа loihi 2 для нейроморфних обчислень і фреймворку lava

46

Компанія intel оголосила про випуск дослідницького чіпа другого покоління loihi 2 і про створення середовища програмування lava з відкритим вихідним кодом для нейроморфних обчислень. Нові чіпи loihi 2 містять більше 1 млн нейронів. Виробництво loihi 2 здійснюється на технологічному процесі intel 4 з використанням літографії euv.

Нова мікросхема для нейроморфних обчислень була розроблена за принципами нейробіології і функціонально нагадує роботу біологічного мозку. Вона дозволяє значно підвищити енергоефективність, збільшити швидкість обчислень і продуктивність навчання ші при виконанні різних завдань – від комп’ютерного зору, розпізнавання голосу і жестів до пошукових запитів, робототехніки і вирішення оптимізаційних завдань з обмеженнями.

У новому чіпі отримали подальший розвиток принципи нейроморфних обчислень. Для цього був використаний досвід, накопичений за три роки з моменту випуску дослідницьких мікросхем loihi першого покоління. Використовувалися також напрацювання intel в області проектування і виробництва мікросхем, в тому числі для асинхронних обчислень.

Нові можливості loihi 2 дозволяють підтримувати нові класи нейроморфних алгоритмів і додатків. Досягнуто практично 10-кратний приріст продуктивності, щільність розміщення ресурсів зросла в 15 разів, підвищена енергоефективність.

Оцінки продуктивності проводилися шляхом моделювання на loihi 2 у вересні 2021 року. Використовувалася дев’ятирівнева робоче навантаження pilotnet dnn, створена на базі lava і реалізована у вигляді сигма-дельта нейронної мережі. Порівняння проводилися на розрахунках з аналогічною мережею на базі чіпа loihi першого покоління.

Анонсований фреймворк lava відповідає потребам спільноти дослідників нейроморфних обчислень у використанні універсального середовища програмування. Він має відкриту модульну структуру, передбачає можливість розширення, а також використання загального набору інструментів, методик і бібліотек.

Середовище програмування lava для нейроморфних обчислень може бути розгорнуте на різних гетерогенних платформах, оснащених як традиційними, так і нейроморфними процесорами. Для неї забезпечена сумісність з широким спектром ші, нейроморфних і робототехнічних програмних засобів.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто – для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших – найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь – якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті “кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку”.

читайте також: