Huawei виводить на ринок ноутбуків власний 5-нм процесор

47

Китайська компанія huawei анонсувала новий ноутбук qingyun l420, заснований на linux і 5-нанометровому процесорі власної розробки. Оточена з усіх боків санкціями сша, компанія huawei продемонструвала ноутбук всього через кілька годин після анонсу першого в світі 5-нм процесора для ноутбуків на базі windows – snapdragon 8cx gen 3 від qualcomm.

Qingyun l420 має компактний розмір, екран з високою роздільною здатністю, високошвидкісну пам’ять і безліч інтерфейсів. Ця модель прийде на зміну qingyun l410, за яку huawei просить близько 1400 доларів сша в роздрібному продажі в китаї. Ціна нового ноутбука невідома.

Різниця між двома моделями полягає в основному в процесорі. Qingyun l410, випущений наприкінці 2020 року, покладається на kirin 990, тоді як його наступник поставляється з kirin 9006c, про який поки відомо дуже мало. Це arm-процесор, створений за 5-нм технологією, з вісьмома процесорними ядрами і максимальною тактовою частотою 3,13 ггц. Про його відеопідсистемі та інших компонентах нічого не відомо.