Гітлер Операція “Колумба

11-10-2019

У Росії про довоєнний переділі Європи говорити не прийнято. Але про те, що СРСР дружив з Третім рейхом, співпрацював з ним в промисловій та військовій сфері, ніхто не згадує. Про те, як Сталін з Гітлером узнаете в статье  ділили Польщі, Прибалтики, Фінляндії та Румунії, – тим більше. Є ідеальний образ вождя, є ідеальний образ радянського солдата, і ці священні скріпи не можна псувати, інакше тебе заклюють “патріоти” з пропагандистами. З боку СРСР його підписав нарком закордонних справ В’ячеслав Молотов, з боку Третього рейху – міністр закордонних справ Йоахім фон Ріббентроп, так що документ більш відомий як пакт Молотова – Ріббентропа. Цей документ став закономірним підсумком співпраці двох тоталітарних режимів.

Відносини між СРСР та Німеччиною (читай: між Сталіним і Гітлером) не були рівними – це добре простежується по радянській пресі. До приходу Гітлера до влади Німеччина була одним з головних союзників СРСР. Коли став правити фюрер, стався невеликий відкат назад. Сам по собі договір нічого особливого не представляв, це був звичайний договір про мир і взаємний нейтралітет. Інша справа, що СРСР як би легалізував агресію Гітлера в Європі, але роком раніше приблизно те ж саме зробили в Мюнхені британський прем’єр Чемберлен і глава французького уряду Даладьє. Куди цікавіше секретний додатковий протокол до пакту Молотова – Ріббентропа.

Руками своїх міністрів Сталін з Гітлером фактично поділили Європу на зони окупації. СРСР повинен був отримати Фінляндію, Естонію, Латвію і східну частину Польщі, а також Бессарабію (нинішня Молдова і невелика частина Західної України). Рейху ж діставалася Литва з Вільнюсом (тоді він був у складі Польщі) і весь захід Польщі. Додаткове секретну угоду було особистою ініціативою Сталіна. Про це згадував як Ріббентроп, так і перекладач радянського вождя Володимир Павлов, який був присутній при підписанні протоколу. Про Великій Вітчизняній війні Радянського Союзу.

Все інше меркне на тлі розмаху урочистостей на честь перемоги у Великій Вітчизняній війні.