Етапи розвитку радіо.

1-19-2018

Етапи розвитку радіо.
МСЕ ще тільки зароджувався, після того як був винайдений електричний телеграф, коли Джеймс Максвелл сформулював теорію, названу “другим великим об’єднанням у фізиці” (перше здійснив Ісаак Ньютон), – класичну теорію електромагнітного випромінювання. А ще через двадцять років Генріх Герц провів у Німеччині лабораторні експерименти переконливо довели передбачене Максвеллом існування електромагнітних хвиль. На початку 1900-х років радіо в першу чергу застосовувалося для зв’язку морських суден на великих відстанях, яку неможливо було здійснювати за допомогою традиційного електричного телеграфу. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі Слушать радио онлайн.
Проте зі збільшенням кількості кораблів, обладнаних радіо, виникало все більше і більше проблем. Відсутність якого б то не було міжнародного регулювання призвело до того, що оператори могли робити практично все, що вважали за потрібне. Найбільшу проблему складали перешкоди, і в результаті різко знизилася ефективність радіозв’язку. У ситуації, що склалася в 1906 році в Берліні відбулася перша Міжнародна радіотелеграфна конференція, на якій була підписана Міжнародна радіотелеграфна конвенція. Додаток до Конвенції містило перший регламент бездротовий телеграфного зв’язку.
На конференції істотним чином були переглянуті технічні положення Регламенту радіозв’язку, оскільки в той момент необхідно було обмежити використання деяких застарілих типів випромінювачів, передавачів іскрового типу (сигнали цих відносно недорогих передавачів займали широку смугу частот), а також виникла необхідність у більш ефективному розподілі спектру радіочастот між службами, кількість яких швидко зростала. дол. США. На зміну крихким і громіздким вакуумним лампам прийшли транзистори. рисунок).