Epson анонсувала 3D РК-дисплей з високою роздільною здатністю

477

Компанія Seiko Epson Corporation («Epson») розробила автостереоскопічні тривимірний РК-дисплей високого дозволу (аналог QVGA), який дозволяє переглядати 3D-зображення з більшого числа ракурсів порівняно з традиційними тривимірними дисплеями і не вимагає застосування спеціальних окулярів.

В ігровій та кіноіндустрії все частіше виникає потреба використовувати тривимірні зображення, що створюють більший ефект присутності та надають більш сильний вплив на глядача, ніж традиційні двомірні зображення. Однак існуючі на сьогоднішній день тривимірні дисплеї пропонують обмежену зону перегляду і забезпечують низький дозвіл. Новий тривимірний дисплей Epson дозволяє вирішити ці проблеми за допомогою ступінчастих лінз, орієнтованих на смуги огляду шириною від 31 до 32,5 мм. Розроблений прототип дозволяє отримати чітке, яскраве тривимірне зображення на більш широкій смузі огляду в порівнянні з випускаються на сьогоднішній день моделями. На відміну від існуючих тривимірних дисплеїв, які часто жертвують дозволом 3D зображення заради підвищення кількості 3D-ефектів, нова розробка Epson дозволяє поліпшити якість сприйманого зображення без шкоди різноманітності 3D зображень і кількості ракурсів їх перегляду.

Тривимірні дисплеї Epson являють собою мультивидовые системи. Такі системи дозволяють отримати тривимірне зображення високої якості завдяки тому, що видима частина зображення змінюється в залежності від положення голови глядача. Для посилення ефекту глибини в стереоскопічних тривимірне зображення, інженери-конструктори можуть підвищити кількість ракурсів – так, щоб зображення можна було спостерігати з різних точок. Проте раніше збільшення кількості ракурсів призводило до зниження дозволу, оскільки на 3D РК-дисплеї може бути розміщене тільки певне число пікселів.

У традиційних мультивидовых дисплеях зазвичай використовуються східчасті лінзи, які призначені для смуги огляду шириною від 62 до 65 мм, що дорівнює відстані між очима середньостатистичної людини. Інженери Epson відкинули досвід традиційного виробництва, при якому передбачається, що оптимальна ширина смуги огляду дорівнює відстані між очима, прийнявши рішення зменшити її ширину до 31-32,5 мм. Тепер ширина смуги огляду стала дорівнює половині відстані між очима людини, а завдяки деяким додатковим доопрацюванням, що дозволило запобігти зменшення дозволу і посилити тривимірний ефект, Epson вдалося створити дисплей, здатний відображати чіткі, яскраві, високоякісні тривимірні зображення.

Зображення на звичайних тривимірних дисплеїв з смугою огляду від 62 до 65 мм, при перегляді з певної позиції можуть відображатися спотвореними і незручними для сприйняття, так як очі людини можуть сприймати зображення на різних половинах дисплея як двомірне. Завдяки оптимізації смуги огляду дисплеї Epson знижують прояв двовимірних зображень і відображають реалістичні тривимірні зображення, які можна розглядати з великої кількості ракурсів.

Для вирішення проблеми втрати дозволу на мультивидовых дисплеях Epson використовує спеціальну технологію обробки зображення – «кроковий тривимірне піксельний масив», яка дозволяє враховувати чутливість ока людини до зниження дозволу в горизонтальному напрямку. Epson вдалося зменшити ступінь зниження дозволу по горизонталі, що дозволило підвищити якість тривимірного зображення і зробити його більш чітким і яскравим.