Двоногий робот leonardo ходить по канату, катається на скейтборді і перелітає через перешкоди (відео)

50

Сучасні роботи проявляють чудеса маневреності і стають все більш пристосованими для пересування в будь-яких, навіть самих екстремальних умовах. Робот leonardo, розроблений інженерами з каліфорнійського технологічного інституту, здатний не тільки досить спритно переміщатися на двох “ногах”, а й успішно балансувати на канаті, кататися на скейті і перелітати через перешкоди.

При проектуванні сучасних роботів розробники обмежуються одним видом пересування. Однак поєднання різних способів пересування в одному механізмі здатне значно розширити функціональні можливості роботів і дозволить використовувати їх для вирішення більш широкого кола завдань.

Робот leonardo, висота якого становить всього 80 см, стає прообразом універсальних пристроїв майбутнього, здатних виконувати різноманітні функціональні обов’язки завдяки високій маневреності і стійкості. Забезпечення допомоги при балансуванні і стійкості в русі покладається на чотири пропелера, встановлених на «плечах» leonardo. Крім того пропелери зможуть «перетворити» пристрій в дрон, що злітає перед перешкодою або легко долає сходові марші.

Комбінована система переміщення leonardo забезпечує не тільки кращу маневреність, але і підвищує стійкість, коли пропелери «підтримують» робота під час руху. Тим часом самі» ноги «пристрої, що мають три» суглоба”, приймаючи на себе основну масу робота, знижують навантаження на пропелери.

Назва робота – leonardo – є жартівливою абревіатурою фрази «legs onboard drone», яку можна інтерпретувати як «дрон з ногами». Вперше прототип leonardo був показаний в січні 2019 року. Тоді пристрій використовувався для демонстрації в лабораторних умовах можливостей підвищеної маневреності робота зі збереженням рівноваги в різних ситуаціях. Тепер leonardo “вийшов” зі стін дослідницького центру і демонструє трюки, з якими не впорається навіть більшість людей. У відеоролику на офіційному youtube каналі каліфорнійського технологічного інституту можна побачити, як робот акуратно проїжджає на скейтборді між розташованими в ряд конусами і дивно спритно балансує на канаті.

Newatlas