Дослідження jabra: 80% співробітників воліють “працювати в компанії, що вкладає кошти в технології”

67

Датська компанія jabra провела глобальне дослідження з питань організації праці, випустивши за його результатами звіт jabra hybrid ways of working 2021 global report (“jabra: глобальне дослідження гібридних сценаріїв роботи за 2021 р.»). У дослідженні взяли участь 5 036 фахівців інтелектуальної праці з сша, великобританії, франції, німеччини та японії. Дослідження від імені jabra проводила компанія the harris poll.

Як з’ясувалося, майже три чверті респондентів (73%) вважають роботу в офісі не обов’язком, а корисною можливістю або зручністю. Крім цього 71% співробітників по всьому світу розглядає офіс, скоріше, як об’єкт соціальної інфраструктури і місце для спільної роботи, вважаючи за краще займатися індивідуальною роботою поза офісом.

Бажання повернутися в офіси обумовлено головним чином необхідністю командної взаємодії, мотивацією і проблемами з обладнанням, а також кар’єрними міркуваннями. Співробітники, швидше за все, попросять збільшити кількість робочих днів в офісі (до трьох або більше днів на тиждень), якщо під час пандемії вони зіткнулися з поганою організацією дистанційної роботи.

17% опитаних воліли б працювати в офісі весь час, в той час як 14% задоволені своїм досвідом віддаленої роботи. Одночасно більше половини респондентів (52%) також визнали, що вони воліли б працювати з дому, проте побоюються, що в довгостроковій перспективі це позначиться на їх кар’єрі.

59% респондентів назвали в якості найважливішого критерію гнучку організацію робочого процесу. Цей показник був поставлений ними вище, ніж розмір заробітної плати. Це підтверджує, що для більшості співробітників гнучкість і автономність протягом усього робочого дня стали важливішими грошової винагороди.

Гібридні сценарії роботи формують у керівників помилкове почуття впевненості. Тільки 20% вважають, що їх організація добре підготовлена до роботи в гібридному режимі. Тільки 53% співробітників думають, що їх організація готова до гібридних сценаріїв роботи. Серед керівного складу цієї думки дотримуються 74%.

Більшість співробітників (65%) хоче, щоб менеджери дозволяли членам команд самостійно задавати власний графік роботи замість стандартного робочого дня «з дев’яти до п’яти», прихильниками якого є 35%. Майже стільки ж працівників (61%) воліли б, щоб керівники дозволяли членам команд приходити в офіс, коли їм це потрібно, а в разі необхідності – працювати з дому. За наявність заздалегідь визначених днів тижня для роботи в офісі і вдома проголосувало 39%.

Якщо співробітники можуть за власним вибором працювати з дому або в офісі, то 75% респондентів хочуть в майбутньому мати можливість працювати з будь-якого місця.

З точки зору залучення і утримання талановитих фахівців, правильний вибір технологій важливіше комфортних офісів, нехай навіть прекрасно розташованих і оснащених найсучаснішим обладнанням. Більше половини співробітників хочуть мати для роботи особисті високотехнологічні пристрої, які можна носити з собою куди завгодно.

Не менше восьми з десяти співробітників (84%) згодні з тим, що «технології можуть допомогти всім працівникам отримати рівні можливості доступу в ході роботи», а 80% воліли б «працювати в компанії, що вкладає кошти в технології, які в майбутньому в умовах гібридних сценаріїв роботи поліпшать якість зв’язку між працівниками».

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд смартфона samsung galaxy z fold3 5g . Новий samsung galaxy z fold3 5g отримав посилену рамку з армованого алюмінію, його дисплей став на 80% більш зносостійким і до всього іншого обзавівся підтримкою стилуса. Детальніше про це читайте в статті “огляд samsung galaxy z fold3 5g : нова віха в історії складних смартфонів”.

читайте також: