Dell concept luna: проблиск екологічних ноутбуків з майбутнього!

27

Dell продемонструвала новий concept luna, прототип екологічно безпечного ноутбука, який максимально розкриває такі аспекти, як простий ремонт і можливість повторного використання компонентів, а також скорочення вуглецевого сліду у виробництві.

Concept luna-демонстрація ідеї, яку dell опрацьовує разом з intel, обратітевніманіе, що це не той ноутбук, який надійде у виробництво в найближчий час – це тільки концепція, яка наочно демонструє, куди стремятсяпроизводители, що працюють в цьому напрямку.

Ключовим аспектом нової конструкції стає можливість лучшейремонтопрігодності – що має вирішальне значення для збільшення терміну службиноутбука і, отже, екологічності – включаючи значне скорочення кількості використовуваних гвинтів. Фактично, конструкція concept luna вимагає відкрутити толькочетыре гвинта, щоб отримати доступ до внутрішніх компонентів, що обіцяє значно скоротити час ремонту.

Dell також просуває ідею нової (біологічної) друкованої плати, виготовленої з лляного волокна (замість пластику) в комбінації склорозчинним полімером, використовуваним в якості клею. Іншими словами, вотличие від звичайного клею, який зустрічається в сучасних ноутбукахповсеместно – іноді надлишково – цей матеріал легко можна розчинити водою.

Наступним аспектом, вартим уваги, стає «удосконаленийаккумулятор глибокої розрядки», розрахований на «багато років» використання,оскільки батарею можна буде повторно використовувати в іншому пристрої після виходу з ладу оригінального обладнання.

Загальна ідея простого доступу та видалення компонентівзаключається в тому, що кожен з них може бути легко демонтований з пошкодженого обладнання, а потім повторно використовуватися в іншому пристрої(і так далі, в майбутньому, що продовжить час служби компонентів).

Рух вперед по скороченню вуглецевого сліду продуктівподразумевает і скорочення розмірів материнської плати на 75%, оскільки етоодин з найбільш енергоємних компонентів у виробництві, відзначає dell.

Кількість компонентів всередині ноутбука також скорочено на20% в новій концепції, а розташування компонентів оптимізовано для найкращого охолодження (материнська плата інтегрована у верхню кришку ноутбука, тобто в секцію за дисплеєм, що обіцяє певні переваги для пасивного охолодження).різноманітні заходи ефективного охолодження допомагають скоротити общееэнергопотребление, а це значить, що ви можете використовувати меньшийаккумулятор,а ноутбук зможе повністю покластися на пасивне охолодження, замість вентилятора.

Це шасі, до речі, виготовлено з алюмінію із застосуванням алюмінієвоїштамповки (і гідроенергетики), щоб скоротити споживання енергії у виробничому процесі.

Dell заявляє: «якщо реалізувати всі дизайнерські рішення concept luna, ми могли б очікувати збільшення загального вуглецевого сліду приблизно на 50%». (до речі, це цифри, які наводяться в порівнянні з поточним dell latitude 7300 anniversary edition).

Аналіз: від концепту до реальності

Навіть якщо це всього лише концепція, робота проробленавпечатляющая, і вона вказує на прогрес, якого слід очікувати в областіекологічного виробництва комп’ютерів. Звичайно, сучасний вплив виробництва на зміни клімату стає предметом пильної уваги (і, звичайно, не без допомоги останнього саміту cop26).

З іншого боку, концепція luna звучить так,ніби може втілити деякі воістину похвальні ідеї, реальне прімененіекоторих – без будь-яких істотних компромісів, особливо при переміщенііматеринской плати в кришку ноутбука – може бути складно здійснити, принаймні, в короткостроковій перспективі.

Тим не менш, приємно бачити, як dell (і intel) хоча б замислюються про созданіеекологічних ноутбуків в майбутньому.