Audi grandsphere concept-розкішний седан з електроприводом і функцією повного автономного водіння (7 фото + 2 відео)

69

Німецький автогігант audi продовжує представляти концептуальні моделі серії sphere і демонструє другий автомобіль лінійки – преміальний седан, що отримав назву audi grandsphere. Першим в серії sphere в серпні 2021 року був представлений родстер audi skysphere, а третю модель audi urbansphere презентують вже в 2022 році. За заявою розробників, новий седан є прообразом майбутніх серійних електромобілів компанії, які будуть запущені в серію вже в найближчі роки.

Подібно перельоту літаком першого класу седан grandsphere довжиною 5,35 м (17,6 фута) об’єднав в собі розкіш індивідуальної подорожі з найвищим комфортом. Автоматичне водіння четвертого рівня відкриває нові можливості і підвищений комфорт в салоні без керма і педалей. Розробку безпілотного водіння здійснює cariad, аналітичний центр програмного забезпечення volkswagen group.

Преміальний концептуальний седан audi grandsphere не має центральної стійки, двері відкриваються на 90 градусів. При цьому задні двері відкриваються проти руху, що забезпечує більш оперативний і комфортний доступ пасажирів в салон. Кожен пасажир має можливість індивідуального налаштування клімат-контролю, освітлення і сидіння.

Інформаційно-розважальна система audi grandsphere отримує доступ до останніх сервісів, які використовували пасажири, і плавно відновлює їх в автомобілі. Наприклад, відео, яке пасажир транслював на планшет, автоматично відтворюється на поверхні дисплея автомобіля.

Габаритні розміри audi grandsphere перевершують величину сучасної серійної моделі audi a8 і складають 5350x2000x1390 мм при колісній базі – 3190 мм.базою для концепту є платформа (ppe) premium platform electric, створена в партнерстві з porsche. Оптимальне розміщення акумуляторного блоку в днищі автомобіля між осями забезпечить підвищену стійкість і маневреність електроседана.

модель audi grandsphere має два двигуни: по одному на кожну вісь, сумарною потужністю 530 квт або 721 к.с., що дозволяє генерувати крутний момент 960 нм. Розгін від 0 до 100 км/год становить для седана трохи більше 4-х секунд, а максимальна швидкість обмежена (без вказівки величини) з метою збільшення радіуса автономного пробігу на одному заряді батарей.

Акумулятор audi grandsphere має ємність 120 квтг і забезпечує радіус автономного пробігу 750 км. Застосування технології швидкої зарядки потужністю 270 квт дозволяє заряджати акумулятор від 5% до 80% всього за 25 хвилин (точно так само як в родстері audi skysphere і в електрокроссовере audi q4 e-tron). Десятихвилинна зарядка акумулятора забезпечує пробіг автомобіля на відстань 300 км.