Apple не створила жодної відеоігри, але заробляє на них більше всіх

50

Apple не створює відеоігри, такі як “fortnite”, або консолі, такі як xbox. Але без особливого шуму генеральний директор тім кук перетворив виробника iphone в одну з найбільших у світі компаній по заробітку на відеоіграх.

Ключовим моментом є app store, цифровий торговий майданчик, де компанія продає і поширює тисячі ігор інших компаній і розробників — і отримує 30% від продажів. Це багато чого пояснює в нинішніх битвах технологічного гіганта з конкурентами.

З ким порівнювали apple

Згідно з аналізом даних, проведеним wall street journal, в 2019-му році apple отримала більше прибутку від ігор , ніж виробник xbox microsoft , ігрові гіганти nintendo і activision blizzard , і виробник playstation корпорація sony разом узяті .

Операційний прибуток apple від ігор в тому році склав 8,5 мільярдів доларів, перевищивши сукупні операційні доходи від ігор інших чотирьох перерахованих компаній за той же період. Технологічний гігант заявив, що операційні прибутки, що обговорювалися в ході судового розгляду, були помилковими і в результаті виявилися занадто високими.

Скільки заробила apple

За даними sensor tower, в 2020-му фінансовому році покупці витратили в цілому 45 мільярдів доларів на мобільні ігри через app store. Майже 31% цих грошей було витрачено в китаї, а 26% – в сша; частка apple склала приблизно 13,5 мільярдів доларів або близько 5% від загального обсягу продажів apple в тому році, який склав 275 млрд доларів. При цьому 50% доходів apple були отримані від продажів iphone.

На жаль, відомостей про те, яку частку в прибутку від відеоігор займає власний ігросервіс компанії apple arcade, wsj або sensor tower не наводять.

Wsj