Apple може перейти на архітектуру risc-v при випуску власних процесорів

53

Відмовившись від архітектури x86-64 компанії intel, яка, як вважається, досягла своєї межі оптимізації з енергоефективності, компанія apple недавно перейшла на архітектуру arm і вибудовує зараз власну екосистему процесорних пристроїв mac.

Однак подальші події можуть перекроїти її плани. Легкість переходу на arm стала можливою для apple завдяки тому, що нинішній правовласник на цю технологію – холдингова компанія softbank – не виробляє власних чіпів. Це дозволяє всім ліцензіатам, в число яких входить apple, залишатися на передових позиціях, використовуючи технології arm.

Однак умови скоро можуть змінитися. Apple може опинитися перед вибором, коли їй доведеться рахуватися з вибором нового власника технології arm – компанії nvidia. Вона може вирішити, що цю технологію можна використовувати тільки для власних напівпровідникових рішень. Такий вибір змусить інших гравців ринку ліцензувати вже не технологію, а купувати готові продукти, вироблені nvidia, нехай навіть виготовлені за своїми технічними завданнями.

Передбачаючи такий поворот, apple стала вивчати можливість переходу на іншу архітектуру низького рівня з відкритим вихідним кодом. Вибір припав на risc-v.

Як стало відомо, apple офіційно підтвердила початок фундаментальних досліджень і опрацювання архітектури risc-v з точки зору її застосування в своїй екосистемі. В кінцевому рахунку це може привести до створення на базі risc-v власних високопродуктивних чіпів для iphone та інших ios-пристроїв, а також носяться гаджетів і настільних комп’ютерів mac майбутніх поколінь.

Аналогічні процеси відбуваються зараз і в intel. Як стало відомо нещодавно, intel планує збільшити свої виробничі потужності і розглядає можливість випуску продуктів на архітектурі risc-v. Ці роботи виконуються в рамках масштабної реструктуризації компанії відповідно до ініціативи idm 2.0.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто – для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших – найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь – якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті “кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку”.

читайте також: