Amd і valve розробляють драйвер процесора під linux для steam deck

92

Компанії amd і valve працюють над удосконаленням драйвера процесора для системи linux. Він покликаний поліпшити масштабування тактової частоти процесорів на архітектурі zen 2. В результаті стане більш досяжною озвучена мета щодо забезпечення частоти не менше 30 кадрів в секунду у всіх іграх на пристрої steam deck.

Коли цей пристрій анонсували в липні, воно привернуло досить велику увагу геймерів. З його допомогою можна грати в ігри з сервісу steam без необхідності сидіти за комп’ютером або ноутбуком. Концепція цікава, а тепер все залежить від її практичної реалізації.

Характеристики виглядають непоганими, принаймні на папері. Спеціальний процесор amd і об’єм оперативної пам’яті lpddr5 16 гб повинні забезпечити не менше 30 кадрів в секунду в будь-яких сучасних іграх. Більш докладні характеристики поки не розкриваються.

Можна припустити, що графічний процесор rdna 2 дозволить запускати ігри на налаштуваннях від низьких до середніх на екрані з роздільною здатністю 800p, особливо якщо допоможе технологія amd fidelityfx super resolution. Також продуктивності може посприяти оптимізація програмного забезпечення.

Заради цього valve об’єдналася з amd для роботи над поліпшеним драйвером на linux для процесорів zen 2. Нинішній драйвер acpi cpufreq не відрізняється продуктивністю і енергоефективністю на сучасних процесорах amd.

Новий драйвер дозволить швидше збільшити продуктивність при необхідності і підвищує продуктивність на одиницю енергоспоживання. Це особливо важливо, оскільки tdp центрального і графічного процесора обмежена значенням 15 вт.

Додаткова інформація з цього питання повинна бути представлена у вересні на x.org developer conference (xdc).