5 способів підключити застарілі носії 💾 до сучасного пк

37

Коли комп’ютер ламається або ви хочете стати володарем комп’ютера потужніший, покупка нової моделі виглядає ідеальним варіантом. Однак, іноді нові комп’ютери не тільки вирішують одні проблеми, але і створюють інші. Зокрема, сучасні пк можуть не підтримувати деякі застарілі пристрої зберігання даних.

Якщо ви збираєте комп’ютер самостійно з окремих компонентів, можна підібрати системний блок з відсіками розміром 5,25 дюйма для оптичних дисків. Однак, якщо ви купуєте вже зібраний комп’ютер, велика ймовірність не побачити там таких відсіків. Якщо ви збиралися відновити дані зі старого жорсткого диска і тим більше з дискет, може виявитися, що ви не зможете підключити дисковод до материнської плати.

Якщо ви купуєте ноутбук, міні-комп’ютер або комп’ютер “все в одному”, у них немає оптичних приводів. Також вони можуть не підтримувати диски sata зі старого комп’ютера або у них буде повнорозмірний картрідер sd. У цій статті розглядаються різні способи підключення старих пристроїв зберігання даних до сучасних комп’ютерів.

Зовнішні оптичні приводи

Диски cd, dvd і blu-ray ще іноді використовуються, тому виробники продовжують випускати зовнішні приводи cd/dvd / blu-ray.

За ціною близько 2000 р. На яндекс.маркет є чимало варіантів з хорошими відгуками. Ці варіанти дадуть все необхідне для приводу cd/dvd, в тому числі і підтримку конекторів type-a і type-c. Із зовнішнім кабелем живлення приводи сумісні з енергоекономічними пристроями, на зразок гібридних ноутбуків surface pro 8.

Накопичувачі blu-ray дорожче, за ~7000 р. Lg продає компактний пристрій зі швидкістю запису 8x.

Зовнішні корпуси для hdd/ssd

Якщо ви не можете встановити свій старий диск sata в новий комп’ютер, можна користуватися ним як зовнішнім диском. Якщо у вас є стандартний роз’єм usb, можна скористатися будь-яким жорстким диском або твердотільним накопичувачем формату 2,5 дюйма. Допоможе в цьому корпус gembird вартістю близько 700 р. Якщо у вас є тільки роз’єм usb-c, можна придбати алюмінієвий корпус baseus full speed series.

Якщо у вас жорсткий диск розміром 3,5 дюйма, потрібен більший корпус з додатковим коннектором живлення. У gembird для 3,5 є бюджетна модель з хорошими відгуками.

Якщо ж у вас є старий m. 2 ssd, який ви хочете зробити зовнішнім накопичувачем, є модель від transcend з алюмінієвим корпусом.

зовнішні картрідери sd

Якщо у вас в комп’ютері немає повнорозмірного картрідера sd, вирішення цього питання обійдеться не надто дорого. Всього за ~500 р. Transcend продає кардрідер зі слотами sd, microsd і usb 3.1.

Кардрідер transcend rdf5 чорний

Зовнішні флоппі-дисководи

Usb-дисководи для дискет вже здаються дуже дивними пристроями. На початку нинішнього століття саме дискети були витіснені поширенням стандарту usb/cd і т.д. Тепер, оскільки до сучасних материнських плат підключати зовнішні флоппі-дисководи неможливо, fdd-приводи з usb дозволяють зчитувати дискети на сучасних комп’ютерах.

У продажу є кілька виробників таких пристроїв, при цьому вони практично однакові, не рахуючи логотипів на них. Наприклад, можна розглянути модель від buro.

Fdd-привід buro bum-usb fdd

Перехідники parallel ata (pata)>pcie/usb

Якщо ви не можете розпізнати коннектор на старому жорсткому диску, швидше за все це pata. Іншим його назвою є ide. Цей стандарт залишився в минулому. Sata змінив його приблизно в ті ж часи, коли втратили популярність дискети. Щоб встановити такий диск всередину сучасного комп’ютера, потрібно задіяти слот pcie для перехідника.

Startech продає подібні перехідники. Вони використовують лише одну лінію pcie і можуть бути встановлені навіть у найкоротший слот. Можна прикрутити перехідник до системного блоку викруткою, але він такий легкий, що це необов’язково.

Інші виробники теж продають перехідники, які перетворюють диски pata в sata. Вони можуть коштувати ще дешевше, але навряд чи потрібно купувати їх, оскільки можуть виникнути проблеми з установкою і фізичної несумісністю з відсіками для дисків. Якщо у вас немає настільного пк з вільним слотом pcie, можна придбати зовнішній перехідник на зразок vantec за $20.

Головне фото статті: s migaj